Kaip išsirinkti gyvenamąjį sklypą

parašė , 2017-03-15 14:18

Kai atliekami geodeziniai matavimai Siauliuose ar kur nors kitur, veikiausiai, matuojamos tam tikro sklypo, teritorijos ypatybės. Tiriama, kokie yra plotai derlingi, kokie vandenys yra žemesniuose paviršiaus sluoksniuose ir t. t. Tokie geodeziniai bei kadastriniai matavimai reikalingi ir tada, kai renkamės patį geriausią gyvenamąjį plotą sau. Taigi, geodeziniai matavimai padeda nustatyti mūsų ploto naudingumą. Į ką apskritai vertėtų atkreipti dėmesį, kai renkamės gyvenamąjį sklypą?

Pakankamas plotas

Matavimai ŠiauliuosePagrindinė taisyklė statybose yra ta, kad žemės plotas negali būti mažesnis negu namo plotas. Tačiau net ir be tokios taisyklės rekomenduojama pasilikti nors šiek tiek žemės tam, kad būtų galima turėti kažkokią terasą ar bent jau metrą nuo namo žolytės. Nesmagu gyventi name, kuris net neturi tvorų, nes jo siena yra ir teritorijos riba. Tad rinkitės plotą namui tokį, kokio reikia, o šalia jo dar palikite bent porą arų žemės. Nesirinkite didžiulio sklypo, jeigu manote, kad neįstengsite jo viso apkuopti. Darbo tikrai yra jau ir 10 arų sklype, o jeigu dar sklypas kampinis kažkurioje gatvėje, tada priežiūros daug daugiau, mat reikia prižiūrėti ne tik savo sklypą, bet ir tai, kas yra ant gatvės.

Gėlas vanduo

Kitas svarbus dalykas, kurį turėsite patikrinti prieš perkant sklypą, tai ar yra atvestas gėlas vanduo iki jūsų sklypo. Kanalizacija irgi yra būtina, nes jeigu viso to nėra, tada geodeziniai matavimai kainuos brangiau, ir vandentiekio atvedimas tikrai jums sukurs papildomas išlaidas. Tad net jeigu labai norite kažkur nuošali neapgyvendintoje vietovėje esančio sklypo, kur statysite individualų namą, atkreipkite dėmesį į būsimas išlaidas atvedant komunikacijas. Gali tekti vesti ne tik vandenį, kanalizaciją, bet ir elektrą.

Arti kelio

Gal norite nuošalesnio gyvenimo, tačiau visada geriau, kai namai turi geresnį susisiekimą su miestu ir transportu. Sklypas galėtų būti ne būtinai prie pat kelio, bet kad nereikėtų 5 km arimais eiti nuo autobuso stotelės. Ne visada galėsite naudoti mašiną, todėl geriau gyventi ten, kur yra patogesnis susisiekimas.

Rašyti komentarą