Sportininkams gliokozaminas padeda apsaugoti sąnarius

parašė , 2018-06-15 17:42

Jeigu esate kultūristas, dalyvaujate stipruolių varžybose, o gal užsiimate fitnesu, ar tiesiog daug sportuojate sporto klube, turbūt žinote, kad gliukozaminas yra preparatas, padedantis apsaugoti sąnarius.

Kuo padeda gliukozaminas

Iš tiesų gliukozamino sulfatas reikalingas ne tik sportininkams, bet ir visiems, kam svarbu, kad organizme būtų papildoma svarbi statybinė medžiaga, padedanti atsinaujinti tiems audiniams bei ląstelėms, kurie jau susidėvėjo. Šis sulfatas priskiriamas natūralių aminoangliavandenių rūšiai, ir jo apskritai galima rasti kiekviename audinyje. Jis palaiko tam tikrą vientisumą tarp ląstelių, veikia kaip savotiškas rišiklis. Jis labai svarbus:

– Raumenims;

– Kaulams;

– Raiščiams;

– Sąnariams.

Elektroninė mikroskopijaKaip gliukozamino poveikį būtų galima išskirti tai, kad jis lėtina tam tikrų sąnarių ligų eigą, stiprina sąnarius ligų metu. Dėl to išrašomas vyresniems žmonėms, turintiems bėdų su sąnariais. Visais atvejais ši medžiaga padeda mažinti sąnarių skausmą ir gydyti priežastis, kurios tą skausmą sukėlė. Taip pat gerėja sąnarių kremzlių struktūra, didėja jų stangrumas. Dar vienas poveikis, jau nebe dėl raumenų ir sąnarių – tai poveikis oksalatų kiekiui šlapime, kuris yra mažinamas, ir tokiu būdu yra stabdoma inkstų akmenų susidarymo eiga.

Pavartojus gliukozamino – pagerėjo savijauta sportuojant

Sportininkas Tomas sako, kad dar niekada taip gerai nesijautė, kol nepradėjo vartoti gliukozamino.

„Anksčiau tikrai turėjau didelių bėdų su sąnariais. Aš esu sportininkas ir pradėjau sportuoti su dideliu džiaugsmu. Atlieku pratimus sporto klube, bet taip pat sportuoju ir aikštelėje. Pradėjo kartotis kelių sąnario skausmai. Supratau, kad nebegaliu nei savo raumenų kiekio didinti, nes sunkėju, nei kelti svorių. Tai buvo tikras smūgis. Nors ir nesu profesionalus sportininkas ir nesitikėjau tokios profesionalios karjeros, bet vis tiek atrodė, kad turėtų kažkaip viskas susireguliuoti ir galiausiai galėčiau sportuoti bei turėti tinkamas sąlygas judėti. Taigi, kreipiausi į gydytoją ir ji man išrašė gliukozamino papildus“, – sako Tomas.

Dabar vyras vėl grįžęs į įprastą ankstesnę sporto eigą. Kaip sako, visada buvo smagu sportuoti, o dabar dar smagiau, nes žino, kad rūpinasi savo sveikata. „Pradingo kelio sąnario skausmai maždaug po 2 mėnesių nuo vartojimo, nors pagerėjimas ėmė jaustis iškart. Likau labai nustebintas ir laimingas. Aišku, stengiuosi ir sportuoti atsargiai, pirma apšildyti raumenis, sąnarius, tik tada kelti štangą. Nesinori, kad galiausiai taip būtų, jog vėl grįžtų skausmai vien dėl neatsargaus sportavimo“, – patenkintas šypsosi vyras.

Rašyti komentarą