Apšvietimo klaidos, kurios viską sugadins

parašė , 2018-09-20 15:48

Kartais net ir geriausiai parinkti lubiniai šviestuvai gali netikti kažkokioje erdvėje, jeigu daromos jos apšvietimo planavimo klaidos. Štai keletas klaidų, kurios tikrai gali sugadinti situaciją ir tuomet teks pripažinti, kad namuose kai kurie sprendimai tiesiog buvo padaryti visiškai neteisingai.

Kiekvienam kambariui – po šviestuvą

Šviestuvai lubosePati banaliausia ir primityviausia klaida, o kartu ir mąstymo šablonas planuojant apšvietimą – pakabinti po lempą kiekviename kambaryje. Nesvarbu, kokio dydžio ir kokios paskirties kambarys yra – tiesiog visur pakabinama po šviestuvą ir to turi pakakti. Kažin, ar reikia daug aiškinti, kuo klaidingas ir ydingas toks požiūris, o jis tikrai toks yra. Vienos erdvės didelės, kitos mažos. Kai kur reikia apšviesti erdves darbui ar su reguliuojama blankesne ir šiltesne šviesa tiesiog suteikti kažkokį kitokį apšviestumą. Visa tai gali vykti, todėl kiekvienam kambariui būtinai reikia atskirai apmąstyti jo apšvietimo sprendimus ir naudoti tik tai, kas tikrai tiks.

Nesureguliuoti apšvietimų intensyvumai

Jeigu kažkuriame kambaryje apšviesite skirtingas zonas – vieną užpildančią erdvę, poilsio erdvę, darbo erdvę – visoms joms reikės specialiai sureguliuoto apšvietimo, o ne tiesiog visiškai bet kokio. Tai gali tikrai daug ką pakeisti, todėl reikia tinkamai apie tai ir galvoti. Gal išsisklaidanti pagrindinė šviesa bus lengva, ji visur sklis. Ji nebus labai intensyvi. Gal darbo erdvei bus taikoma pati ryškiausia šviesa, o poilsio – blankiausia. Tačiau, jeigu visur tiesiog naudosite vienodą apšvietimą, tai didelės naudos iš to tiesiog išvis nebus.

Tarpusavyje nederantys šviestuvai

Dar vienas sudėtingas dalykas – tai tarpusavyje nederantys šviestuvai, kurie tiesiog yra vienas į kitą nepanašūs, jų išvaizda visiškai skiriasi. Nors jums ir reikia skirtingos paskirties šviestuvų, bet turite pagalvoti, ką daryti, kad jie galėtų gražiai atrodyti. Jų nekabinsite vienas prie kito, gal jie išvis bus skirtinguose kambariuose. Tačiau kažkaip mums mintyse liks tas pojūtis ir supratimas, ar tai visiškai atskiri, skirtingo komplekto šviestuvai, ar nauji ir gražūs, derantys tarpusavy. Dermė reiškia ritmą ir harmoniją, taigi, ji mums labai svarbi.

Nesaugios instaliacijos

Dar vienas itin svarbus dalykas – tai instaliacijų saugumas. Mums tikrai yra būtina, kad namuose visos instaliacijos būtų kuo saugesnės. Jeigu jungiate šviestuvus to nemokėdami daryti, tai geriau nedarykite išvis. Laidai, visa elektra turi būti itin atsargiai išvedžiotas dalykas. Tik tuomet galėsite džiaugtis, kad viskas yra gerai. Jau geriau iš lėto ir ne viską, bet tikrai saugiai ir gerai.

Rašyti komentarą