Lauko židiniai: kokį rinktis ir kur montuoti?

parašė , 2021-08-20 13:45

Už lango šviečiant saulei kur kas daugiau laiko praleidžiame gryname ore. Poilsis nuosavo namo kieme, sode, kaime, prie ežero ar kitoje lauko erdvėje dažniausiai siejamas su artimų žmonių draugija ir jaukiu ugniakuru. Vieni vasaros metu mėgsta ruošti ant žarijų kepamą maistą, kiti mėgaujasi ugnies sukurtu šokiu. Be to, lauko židiniai yra nepakeičiamas sprendimas ir vakarėjant, ankstyvą rudenį ar pavasarį, kai norisi pasišildyti prie ugnies.

Lauko židiniai reikalauja erdvės

Lauko židiniaiJei norite įsirengti lauko židinį, nepamirškite, kad jam reikės erdvės. Tiesa, daug kas priklauso nuo to, kokio dydžio ir kokios paskirties židinį statysite. Jei svajojate apie tradicinį lauko židinį, kuriame galėtumėte kepti picas ar duoną, iškart pagalvokite, kur šis židinys bus montuojamas, nes taip lengvai jo vietos nepakeisite. Jei galvojate apie dujinį, nedidelį, lengvai pernešamą židinį, kuris skirtas estetikai kurti, neturėtumėte sukti galvos dėl to, kur židinys stovės, nes jo vietą galėsite lengvai keisti. Be to, dujiniai lauko židiniai yra kur kas saugesnis pasirinkimas, kadangi dažniausiai jų ugnis yra apsaugoma skaidriu stiklu, o jums nereikia jaudintis dėl žiežirbų ar atviros ugnies keliamo pavojaus.

Kada ir kokiu tikslu naudosite?

Ugnis žavi savo jėga, natūralumu, stiprybe ir nepažabotu grožiu. Vis dėlto, ugnį suvokiame skirtingai. Vieni šalia ugnies atsipalaiduoja ir nori ramiai ilsėtis, kiti nori mėgautis žarijų kvapu ir ruošti gardžiausius kepsnius. Priklausomai nuo to, kokius reikalavimus židiniui keliate, priklausys ir pačio židinio dydis bei funkcionalumas. Paprastai šiuolaikiški dujiniai lauko židiniai įrengiami nuosavo namo kieme, šalia poilsio erdvės. Tokie židiniai žavi savo apgalvota estetika ir prabanga. Iš kitos pusės, maisto ruošti jais negalėsite. Jei norite kepti mėsą, daržoves, picą ar duoną, reikėtų rinktis didelį židinį su kaminu, kurio statybai paprastai naudojami akmenys, plytos ir betoniniai blokeliai.

Lauko židinių priežiūra

Kad lauko židiniai užtikrintų ilgaamžę ir patikimą eksploataciją, būtina rūpintis jų priežiūra. Jei mūrijamas didelis lauko židinys su kaminu, paprastai yra naudojamos karščiui ir temperatūros svyravimams atsparios medžiagos, tačiau net ir tokiu atveju židinį vis tiek reikėtų saugoti nuo įvairių įtrūkimų ir uždengti žiemos sezonu. Nepamirškite, kad židinį būtina reguliariai valyti. Jei jis kūrenamas malkomis, reikia reguliariai išsemti pelenus, nepamirštant retkarčiais išvalyti kamino ir dūmtraukio. Tuo tarpu dujiniai lauko židiniai, skirti aplinkos estetikai, nereikalauja didesnės priežiūros, o jų valymas atliekamas laikantis gamintojo nurodytų saugos reikalavimų. Paprastai žiemos metu šie židiniai pernešami į uždarą patalpą.

Rašyti komentarą