Skirtingi skolinimo ir skolinimosi modeliai

parašė , 2017-08-16 09:46

Credit24 pasiūlymaiMūsų visuomenėje yra nemažai skolinimosi būdų, kiekvienas jis gali tikti skirtingam žmogui. Galbūt pats naujausias, tai yra, turintis dar trumpiausią istoriją, yra greitas kreditas, taip pat. Keičiantis žmonių poreikiams, natūralu, kad pamažu keičiasi bei vystosi ir kreditų teikimo galimybės, sąlygos, įpročiai. Apžvelkime, kokios yra skolinimosi ir skolinimo galimybės mūsų pasaulyje, ir paieškokime, kuo jos tarpusavį viena už kitą pranašesnės.

Greitas kreditas

Kuo ypatingas daugybę žmonių dabar taip pavergęs greitas kreditas? Jis kelią į žmonių širdis, o paskui ir į pinigines rado tiesiog dėl savo paprastumo. Kas gali būti paprasčiau? Prisijungi prie interneto, pateiki prašymą, iš banko pervedi porą centų taip patvirtindamas savo tapatybę, o tada, jeigu atitinki reikalavimus, per 15 min į savo sąskaitą gauni prašomų pinigų. Patogiau ir negali būti. Aišku, tai yra kitokia paslauga negu ligi šiol buvusi, dėl to ji turi ir kitokį įkainojimą. Čia palūkanos didesnės, tačiau laikas yra pinigai, todėl paslauga verta savo kainos.

Paskola iš banko

Senas ir daug kam gyvenime labai pakreipęs jo vingius sprendimas yra paskola iš banko. Tačiau tokios paskolos yra ne kiekvienam. Pravartu, kai reikia būstui paskolos – juk įsikurti, pavyzdžiui, sostinėje, iš savo kišenės dabar labai sunku, būsto kainos yra tikrai didelės. Tačiau paskola iš banko gali būti ir puikus dalykas tuomet, kai norisi visgi didelių pinigų, gauti juos su mažesnėmis palūkanomis. Minusas – ne vienodi kriterijai, kam suteikti paskolą. Taip pat reikia turėti tiesiog blizgančią mokumo istoriją. Ir galiausiai – labai ilgai trunkantys procesai, pareikalaujantys daug ėjimo su popieriais nuo vienos vietos į kitą, daug ir nervų, ir labai daug laiko.

Tarpusavio skolinimo platformos

Šis modelis dar tik pamažu prigyja Lietuvoje, todėl dar sunku pasakyti, kokia kam iš to nauda. Čia naudą daugiau gauna pats skolintojas, nes tu gali savo pinigus atiduoti skolinimui. Tuomet atsiranda tam tikras konkurencingumas dėl kainų, skolinant tarpusavyje. Ir visgi jos tinka taip pat ne visiems. Čia viskas vyksta ilgiau ir lėčiau, be to, nėra aišku, kuo pasitikėti.

Iš giminių

Tai – pats blogiausias skolinimo variantas, kuris sugriovė santykius ne tarp vienos šeimos. Tai dalykas, kurio reikia imtis tada, kai jau visiškai niekas negali padėti. Bet ir tai, geriau vietoj to pasistengti rasti būdų būdų gauti ir užsidirbti pinigų.

Rašyti komentarą