Ar saulės jėgainės generuoją elektrą, kai nėra saulės?

parašė , 2021-01-18 21:27

Jei kada nors pagalvojote, ar saulės jegainės sugeneruoja energijos ir naktį, tikrai nesate toks vienintelis – šis klausimas kyla daugeliui žmonių. Jei ruošiatės pereiti prie šio draugiško aplinkai būdo išgauti elektros energiją savo namams, jums tikrai reikėtų suprasti kaip visa tai veikia ir tiksliai žinoti, ko galima tikėtis.

Saulės jegainėsVisiems puikiai žinoma, jog tam, jog saulės jegainės generuotų elektros energiją, joms būtini saulės spinduliai. Todėl paprastas ir trumpas atsakymas į klausimą, ar saulės jegainės generuoja elektros energiją naktį, būtų ne. Kai kurie žmonės gali susimaišyti dėl to, jog nesupranta kaip veikia saulės elektrinės ir tai, jog jos kaupia elektros energiją, todėl ja aprūpinti jūsų namus gali tiek dieną, tiek ir naktį, kai danguje saulės nematyti. Kiekvienos saulės elektrinės tikslas yra sutraukti saulės spindulius, juos konvertuoti į pastovios srovės elektros energiją, o tuomet pasiųsti laidais į inverterį, kuriame pastovi elektros energija pakeičiama į kintančią, kuri ir yra naudojama jūsų namuose. Jei išgaunama daugiau elektros energijos, nei jūs sunaudojate, ji neišgaruoja – specialios technologijos pagalba ji yra kaupiama. Jei saulės pagalba elektros energija generuojama tik dieną, klausimas, kaip visa tai veikia naktį? Visas principas panašus į automobilio akumuliatorių – jis yra įkraunamas besisukančio variklio, o variklį užgesinus ir negaunant krovimo, iš akumuliatoriaus galima gauti elektros energiją. Lygiai toks pat principas ir su saulės elektrinėmis – jos įkrauna baterijas, o atėjus nakčiai elektros energija jūsų namams yra tiekiama būtent iš tų baterijų. Priklausomai nuo baterijos dydžio, jūsų rezervas nėra begalinis, todėl kai kuriais atvejais gali nutikti ir taip, jog naktį liksite be energijos. Žinoma, tai labiau išimtis iš taisyklės, kadangi saulės jegainės konstruojamos taip, jog sugebėtų aprūpinti elektros energija tiek, kiek jums to reikės.

Dar vienas klausimas, sekantis po šio – ar saulės elektrinės generuos energiją, jei dangus apniukęs ir saulės plika akimi tiesiog nematyti? Vėlgi, paprastas atsakymas yra taip. Skirtumas tik tame, jog jos efektyvumas bus kur kas mažesnis. Lyginant giedrą ir saulė dieną su apsiniaukusia, gali būti sugeneruojama tik 10-25 procentai energijos. Tas pats galioja jei lauke tvyro rūkas ar lyja. Tad jei pergyvenote dėl to, jog Lietuvoje labai dažnai nematyti saulės ir saulės jegainės nepasiteisins, tai netiesa – tiesiog bus sugeneruojama mažiau saulės energijos nei saulėtomis dienomis.

Rašyti komentarą