Buhalterinės paslaugos ir įmonės plėtra užsienyje

parašė , 2019-07-07 17:17

Buhalterinės paslaugosPraktiškai kiekvienas verslininkas galvoja apie rimtesnę verslo plėtrą. Tai natūralu. Juk maža dalis verslininkų mąsto, kad reikėtų išaugti iki dviejų darbuotojų ar kelių tūkstančių eurų mėnesinės apyvartos. Būtų keista girdėti tokius tikslus. Buhalterinės paslaugos yra neatsiejama verslo dalis ir jeigu kalbėtume apie plėtrą užsienio rinkose, tuomet tai yra vienas iš svarbesnių veiksnių. Pradėdami veiklą Lietuvoje turite rinktis tas buhalterinių paslaugų kompanijas, kurios atitinka jūsų veiklos strategiją. Jeigu planuojate plėstis į Latviją, Estija ar Angliją, tuomet verta pagalvoti ar pasirinktas paslaugos tiekėjas galės užsiimti tarptautinės įmonės buhalterine apskaita. Lietuvoje viskas gan itin paprastai tvarkoma. Juk bet kuris įmonės vadovas gali paskambinti į “Sodrą”, “VMI” ir sužinoti jam reikiamą informaciją. Tuo tarpu, kada veiklą vykdote kitoje valstybėje, nebus taip paprasta atlikti įprastus procesus. Pirmiausia gali trukdyti kalbos barjeras. Juk valstybinės institucijos angliškai kalba tik tose valstybėse, kur ši kalba yra valstybinė. Tuo tarpu Lenkijoje jums reikia mokėti lenkų kalba. Siekiant išvengti tokių problemų geriausias variantas yra tiesiog susirasti verslo partnerius, paslaugas teikiančias įmones, kurios jau šiandien dirba užsienio rinkose. Taip vystyti verslą bus žymiai lengviau.

Kaip išsirinkti patikimus paslaugų tiekėjus?

Klausimas labai svarbus, nes nemaža dalis verslininkų, kad ir kaip gerai išmano savo konkrečią sritį, tačiau nesugeba protingai pasirinkti verslo partnerius. Nereikia būti aukščiausio lygio buhalterinių paslaugų žinovu, tačiau žinoti bendrus principus būtų gerai. Buhalterinės paslaugos gali būti perkamos ne būtinai Kaune ar Vilniuje. Jeigu jūsų pasirinkta įmonė yra iš Šiaulių ar Klaipėdos, tai taip pat galima bendradarbiauti. Vienintelis aiškus minusas yra tai, kad negalite operatyviai susitikti ir spręsti jums iškilusias problemas.

Kodėl reikia laiku tvarkyti buhalterinius dokumentus?

Juokauti su valstybinėmis institucijomis nerekomenduojame, o jeigu kyla toks noras, tai siūlome pasidomėti, kokio dydžio baudos skiriamos, jeigu laiku nepristatote reikalingų dokumentų. Viskas turi būti tvarkoma tinkamai. Buhalterinių paslaugų kompanijos pagrindas, kad ji pagal terminus atliktų savo darbą. Jeigu reikia kiekvieną mėnesį pristatyti įmonės dokumentus apie darbuotojams išmokėtas algas, tuomet taip ir reikia padaryti. Išskirtiniais atvejais galima vėluoti, tačiau apie tai reikia kalbėti su institucijų atstovais. Pats dokumentų tvarkymas reikalauja tikslumo, todėl šiuo paslaugų verslu gali užsiimti tie, kurie itin tiksliai atlieka savo darbus. Čia nėra vietos improvizacija, todėl kiekvienas įmonės vadovas bus nustebęs, jeigu apskaitos kompanija pradės savaip tvarkyti dokumentus. Tiksliai, aiškiai ir laiku. Tai principai, kuriais turi vadovautis buhalterinių paslaugų tiekėjai.

Jugma

8 657 64300

Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308

[email protected]

Jugma.lt

Rašyti komentarą