Patarimai renkantis komercines patalpas

parašė , 2019-08-22 19:52

Profesionali komercijaVerslo plėtra Lietuvoje ir toliau nesustoja, todėl tampa aktualios komercinės patalpos. Jas galima suskirstyti pagal vykdomos veiklos pobūdį: verslo, biurai, sandėliavimo, parduotuvių ir pan. Kai tampa reikalingos tokios patalpos, reikia gerai pagalvoti kokiam tikslui jos bus skirtos ir ar jas įsigysite, ar nuomosite.

Priklausomai nuo darbų, kuriems atlikti bus naudojamos šios patalpos, reikia parinkti vietą. Vieta yra labai svarbi, nes ji turi būti patogi. Pagalvokite, kur strategiškai bus patogu atvykti ar ateiti klientams, kur statyti svečių ir darbuotojų transporto priemones ir, kas dar svarbu vykdomai veiklai. Priklausomai nuo veiklos pobūdžio skirsis ir tinkamos vietos supratimas. Prekyba užsiimančiai įmonei norinčiai patalpų sandėliavimui, gera vieta bus už miesto ribų, netoli pagrindinių magistralinių kelių, o štai mažai kepyklėlei gera vieta, bus miesto centre ar senamiestyje. Taigi, gerai pagalvokite, kokia jūsų veikla ir, kurioje vietoje ją vykdyti bus naudingiausia.

Kitas svarbus klausimas yra susijęs su patalpų nuoma ir įsigijimu. Kiekvienas pasirinkimas gali būti geras, jei jis parenkamas atsižvelgiant į verslui naudingus kriterijus. Čia jau tampa svarbu įvertinti finansinę būklę ir ateities perspektyvas. Jei turima pakankamai lėšų įsigijimui, tai reikia apskaičiuoti per, kiek laiko patalpų pirkimas gali atsipirkti. Jei lėšų nėra, tai reikia svarstyti nuomos klausimą. Patalpų nuoma klesti, todėl rasti tinkamų pasiūlymų nebus sudėtinga. Reikia apskaičiuoti, kiek reikia sumokėti ir per, keik laiko atsipirks. Įvertinti išlaidas reikia tinkamai. Nepamirškite vertinant visą situaciją, įtraukti į skaičiavimus visas galimas išlaidas ir tinkamai parengti nuomos sutartį aptariant visas sąlygas. Dažnai klausiama, kas labiau apsimoka: pirkti ar nuomoti? Tai atsakymas, kuris reikalauja tinkamai viską apskaičiuot bei įvertinti visą situaciją. Kai kuriais atvejais, komercinės patalpos bus gera investicija, todėl įsigyti bus verta. Tai naudinga, kai yra galimybė pirkti tinkamoje vietoje esančias patalpas, kurių kaina rinkoje yra gera t.y. ne per didelė, o reali. Tačiau, jei veiklą planuojama vykdyti trumpai arba vieta nėra itin gera, tai pradžiai galima išsinuomoti reikiamas patalpas, o vėliau matant, kad situacija gerėja – įsigyti. Taip pat neverta pirkti patalpų, kurių būklė kelia abejonių, juk remontas kainuos tikrai ne pigiai, o ir darbai dėl to sustos. Kaip matome, apgalvoti tikrai yra ką. Nuo to, kaip tinkamai įvertinsime pirkimo ar nuomos sandorio sėkmę, priklauso ir tolesnė veiklos sėkmė.

Rašyti komentarą