Ką daryti, kad trinkelių klojimas būtų atliktas tinkamai?

parašė , 2019-09-07 23:21

Kodėl pas vienus trinkelės išklojamos ir atrodo puikiai net ir po daugelio metų, o pas kitus netrukus po darbų atlikimo trinkelės pakeičia formą, skyla ar susmenga į žemę? Svarbu suprasti, kad trinkeliu klojimas turi būti atliktas kokybiškai, nes tik taip atlikus darbus galima bus džiaugtis ilgalaikiais kokybiško darbo rezultatais. Kaip išvengti didžiausių trinkelių klojimo darbų problemų?

TrinkelėsPirmiausia ką reikia padaryti, tai išsirinkti patikimus ir tokio darbo patirties turinčius trinkelių klojėjus. Kaip tokius rasti? Galima pasižvalgyti ir pamatę pas ką yra gražiai išklotos trinkelės paklausti, kas atliko darbus. Tuomet beliks tik susitarti dėl darbų atlikimo. Taip pat galima ieškoti atsiliepimų internete. O tam, kad jūsų neapgautų, reikia ir patiems nusimanyti apie tam tikrus šio darbo niuansus. Taigi, aptarkime dažniausias klaidas, kurias daro nepatyrę trinkelių klojėjai.

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl trinkelės išklojamos nekokybiškai – netinkamai paruoštas žemės pagrindas. Jis ruošiamas pagal tam tikrus reikalavimus, o to nesilaikant galima laukti bėdos, kurios taisymas kainuos brangiai. Klaidų pridaroma dėl dviejų priežasčių. Pirmoji susijusi su noru sutaupyti, todėl taupoma visiems reikiamiems pagrindo paruošimo sluoksniams. Taupymas gali būti įvairus. Vieni taupo medžiagoms ir perka pigiausias medžiagas, o kiti tiesiog nors ir naudoja kokybiškas medžiagas, tačiau viską daro itin plonais sluoksniais t.y. ne taip kaip reikalaujama. Antroji susijusi su neišmanymu t.y. trūksta praktinių darbo įgūdžių.

Kaip jau supratote nuo tinkamo pagrindo priklauso labai daug kas. Taigi, ruošiant trinkelių pagrindą nereikia taupyti nei sluoksniams, nei medžiagoms. Be to, dažnai padaroma grubi klaida, kuri vėliau kainuoja labai brangiai ir reikia iš naujo kloti trinkeles. Ši klaida susijusi su tuo, kad neatsižvelgiama į tai, kokia žemė ir koks gruntas yra toje vietoje, kurioje planuojama kloti trinkeles. Vienoks trinkeliu klojimas bus, jei žemė molinga ir visai kitoks, jei žemė smėlinga.

Svarbu pasirinkti tinkamas trinkeles ir skaldos sluoksnį, nes nuo paskirties, kam bus naudojamos trinkelės, priklauso ir trinkelių bei skaldos sluoksnio pasirinkimas. Pavyzdžiui, pėsčiųjų takui pakaktų penkių ar septynių centimetrų skaldos, o automobilių stovėjimo aikštelėje reikėtų apie dvylikos ar penkiolikos centimetrų sluoksnio skaldos. Savo kieme dažnai žmonės pasirenka gražesnes trinkeles, nei viešojo naudojimo. Taigi, nuo paskirties priklauso tikrai nemažai. Rinkitės tai, kas labiausiai atitinka paskirtį, priešingu atveju galutinis rezultatas gali visai nedžiuginti.

Rašyti komentarą