Kaip padaryti gerą naktinę miesto fotografiją

parašė , 2018-11-07 04:51

Tamsoje bmw angel eyes atrodo tikrai įspūdingai – daug įdomiau nei paprastos automobilio šviesos. Ir tą geriausiai žino šio automobilio savininkai, bei… Fotografai, mėgstantys fotografuoti naktinį miestą ar automobilius kelyje naktį. Tad jeigu norite padaryti nerealią naktinę fotografiją – susitelkite ties tuo, ir jums tikrai pavyks. Štai patarimai, kaip tą padaryti.

Skirti tam laiko

BMW lemposVisų pirma, turite žinoti, kad naktinė ekspozicija yra ilga, ir nesigaus taip, kad automobiliu lemputes gražiai sušvies nuotraukoje, jeigu skirsite tam vos kelias minutes. Į naktinę fotografiją išsiruoškite, turėdami pakankamai laiko. Taigi, nusiteikite rimtai, pasiimkite techniką ir skirkite tam bent porą valandų. Mat ekspozicija gal truks valandą ar pusvalandį, tačiau ne vieną kadrą ir norėsite padaryti.

Pasirinkti laiką: kai miestas aktyvus, ar kai ramesnis

Jeigu norite, kad automobiliu lemputes brėžtų puikias šviesos juostas nuotraukoje su išlaikymu, tuomet pasirinkite rudens vakarinė laiką, kuomet visi važiuoja iš darbo. Bus tikrai labai daug auto šviesų nupieštų juostų. Jeigu norite ramaus naktinio miesto vaizdų, su vienu kitu tik pravažiuojančiu automobiliu, tačiau labiausiai – virš miesto judančiomis žvaigždėmis – pasirinksite visai kitą laiką. Tai gal bus 3 nakties, kada mieste ramiausia, ir tik taksi pravažiuoja.

Pasirinkti klimatą: sausą ar šlapią

Bus skirtumas, ar automobiliu lemputes švies sausą naktį, ar šlapią. Verta išbandyti ir tokią, ir tokią fotografiją. Jeigu giedra, tai, kaip jau sakėme, ilgai fotografuojant gali gautis nuostabi dangaus virš miesto nuotrauka, su ratu judančiomis žvaigždėmis. Jeigu yra ką tik nuliję arba švelni dulksna krenta – tuomet šviesos atspindžiai yra ant asfalto. Ir jie visur – nuo automobilių šviesų, nuo šviesoforų, nu gatvės žibintų. Visa tai leidžia palyginti sausą ir šlapią variantą.

Naudoti tinkamą foto techniką

Taip pat galima turėti omeny, kad su tokia fotografija reikia žaisti rimtai. Čia neužteks jūsų išmanaus telefono, kuris šiaip jau labai galingas ir gali tikrai daug. Tačiau visgi reikės čia pažiūrėti rimčiau. Reikės gero foto aparato, veidrodinės kameros, gero objektyvo. Būtinai reikia stovo, nes ant jo pastačius galima fotografuoti viską, kas svarbu, ir kamera nejudės. Taip pat praverstų ir nuotolinio valdymo pultelis, tuomet paspaudus fotografavimo mygtuką, jūs nė kiek nesujudinsite kameros, ir vaizdas bus visiškai vientisas ir nepakeistas pašalinių judesių. Nejudinti kameros, nekeisti šviesos šaltinių, pvz., šalia nebūti su įjungtu telefonu – tai irgi svarbios taisyklės.

Rašyti komentarą