Keleivių vežimas ir automobilio stiklai – KLAIDA ‘SUNKVEŽIMMIŲ’

parašė , 2018-11-27 14:28

Vežant keleivius stiklai įvairių markių automobiliams, tiek visa kita korpuso dalis turi būti tokia, kad nebūtų keliamas pavojus keleivių saugumui. Ir jeigu manote, kad automobilio stiklai neturi nieko bendro su keleivių saugumu transporto priemonėje, tai labai klystate.

Langai neturi subyrėti

AGN stiklaiAr tai būtų sunkvežimmių stiklų keitimas, ar lengvojo automobilio, ar keleivinio autobuso – visais atvejais tai daroma dėl saugumo. Pirmiausia stiklai turi užtikrinti gerą matomumą vairuotojui, taigi, negali būti sutrūkę ar sudaužyti ant priekinio tiklo ar šonuose, kad nekliudytų žiūrėti į veidrodėlį. Tačiau kaip tai susiję su keleivių saugumu? Pirmiausia dėl to, kad viskas, ką daro vairuotojas, teikia poveikį keleiviams. Jeigu vairuotojas turi galimybę važiuoti saugiai, tai ir keleiviai turi galimybę būti saugiai nuvežti. Antra, šoninių langų stiklai turi būti saugūs ir užtikrinti gerą kelionę. Jie yra nelaminuoti, kaip priekinis stiklas, todėl turi būti dar tvirtesni ir nesubyrėti dėl, pvz., temperatūrų pokyčio. Grūdintas stiklas duždamas pažirtų į daugybę apvalių šukių, ir tai gali sužeisti keleivius. Todėl stiklai turi būti tvarkingi, atsparūs.

Saugos diržai ir vaikų vežimas

Ypatingai daug reikalavimų visada taikoma, jeigu transporto priemone vežami vaikai. Tuomet juos reikia užtikrintai prisegti. Oro pagalvės, saugos diržai – tai pasyvios transporto saugumo priemonės, tačiau kartu ir labai stiprios, reikšmingos, bei daug ką reiškiančios. Mažų vaikų, kūdikių, negalima prisegti atbulų, kai priešais juos įtaisytos oro pagalvės. Maži vaikai segami specialiose kėdutėse ir tai yra privaloma iki vaikas yra 135 cm ūgio. Taigi, nepamirškite pasirūpinti pačiais mažiausiais.

Keleivių vežimas po avarijos

Sakykime, patekote į auto įvykį, automobilio stiklai neišbyrėjo, jis tik vos daužtas, tačiau jau negali pats važiuoti ir turi būti velkamas. Ar galima tokioje transporto priemonėje vežti keleivius? Negalima. Nei tada, kai yra velkama lanksčia vilktimi, nei kada yra velkama standžia vilktimi užkėlus pusę automobilio ant specialios platformos. Tačiau apskritai velkamoje transporto priemonėje lengvojoje žmonės gali būti, nes tai nekelia didelių rizikų.

Keleivių saugumui užtikrinti

Apskritai norint keleiviams užtikrinti saugią kelionę, pirmiausia reikia užtikrinti gerą vairuotojo būklę, būseną. Taip pat reikia užtikrinti, kad viskas bus gerai ir su pačia mašina: kad ji yra tikrai techniškai tvarkinga. Reikia saugoti vaikus ir neklusnius asmenis, neleisti išlipti į gatvę tiesiai per kaires dureles. Taip pat važiuojant su vaikais, geriau apskritai užrakinti duris.

Rašyti komentarą