Kokias bylas padeda išaiškinti slaptas pasiklausymas

parašė , 2019-03-10 15:37

Specialūs diktofonaiPolicijai aiškinantis tam tikrus nusikaltimus, naudojama ir slaptas diktofonas, ir kitos sekimo priemonės. Tačiau svarbiausia yra mokėti naudotis jomis tinkamai ir turėti gerą išaiškinimo strategiją. Kokias svarbias bylas pavyksta išaiškinti po tokio didesnio tyrimo?

Stambias narkotikų bylas

Visų pirma, slaptas diktofonas yra ta priemonė, kuri gali padėti išaiškinti dideles narkotikų bylas. Kartais matome per žinias, kaip ir Lietuvoje atsiranda tokių bylų, kurios yra išaiškinamos ir sugaunama labai stambi narkotikų kontrabandos partija. Kartais Lietuva yra tik tranzitinis kelias, kartais ir kai kas daugiau. Tačiau, kad galėtų tokios siuntos keliauti per Lietuvą, čia, žinoma, reikia turėti savo žmonių ir ryšių. Tad per juos ir pavyksta kažką išaiškinti. Reikėtų pažymėti, kad Lietuvos kriminalistai būtent šioje srityje yra aukštai vertinami ir daug nuveikę viso pasaulio mastu. Kokiais tiksliai būdais yra išaiškinamos tokios bylos, visuomenė niekada nesužinos. Tačiau gera žinoti, kad Lietuvos kriminalistai geba padaryti tokius įspūdingus dalykus, naudodami ir gerą sekimo įrangą, ir savo sumanumą, gabumą, ištobulinę strategijas.

Korupcijos bylas

Ilgus metus paprastai trunka ir tie tyrimai, kurių metu aiškinamos sunkios korupcijos bylos. Jos taip pat yra labai svarbios visuomenėje, ir vadinamos jautria tema. Ir iš tiesų, korupcijos bylas išaiškinti yra sunku, tuo labiau, kad už tam tikrų žmonių ir institucijų visada yra kažkoks didelis užnugaris, kažkas vieni kitus dar labiau papirkinėja ir pan. Aišku, tie, kas tokias bylas bando išaiškinti, patys privalo būti labai tyri ir švarūs, galintys dirbti tokį darbą itin atsakingai ir nekeliant niekam visiškai jokių įtarimų, tiesiog viską padarant labai gerai.

Politines bylas

Taip pat su politika būna susiję kartais ir pastarasis sektorius. Arba politinės bylos gali būti susijusios su interesų konfliktais, su informacijos nutekinimu, žvalgyba, taip pat su politiniais pažeidimais, ypatingai vykdant tarptautinę politiką.

Kitus stambaus masto organizuotus nusikaltimus

Galiausiai yra ir daug kitų pavienių bylų, kurios sudomina visuomenę, turi rezonansinį atspalvį visuomenėje. Taip pat organizuotų nusikaltimų, kur veikia organizuotos grupuotės. Tuomet irgi specialiosios pajėgos atlieka šį darbą ir tenka jiems išaiškinti kartais net ir labai sudėtingus nusikaltimus. Puiku, kad turime tokią teisėsaugą, kuri gali profesionaliai susidoroti su daugybe bylų. Na o tiek, kurie smerkia teisėsaugą, jog ši kažko kartais nepadaro, nepavyksta kažko išaiškinti, turėtų matyti ir kitą pusę – kiek daug visgi yra padaroma.

Rašyti komentarą