Namas per vieną vasarą – kaip viską suspėti?

parašė , 2018-07-13 16:52

Namo statybos – ypatingas etapas jūsų gyvenime. Jam turėsite samdytis darbininkus, projektuotojus, architektus, pirkti statybines medžiagas, ieškoti informacijos apie reikiamą techniką iš https://www.truckfind.lt ir rezervuoti sau sunkvežimius, kranus bei kitas transporto priemones. Kartais namų statybos užstringa dešimtmečiais. O kartais galima viską padaryti ir per vieną vasarą, nesamdant papildomai kažkokių brigadų. Štai žingsnių seka, kaip pastatyti namą per vasarą.

Sklypo geodeziją atlikti rudenį

Specialūs sunkvežimiaiTam, kad sklypas būtų tinkamas statybų leidimams ir statyboms, reikės atlikti jo geodeziją. Tą reikia padaryti anksčiau – iš rudens. Iš https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-sunkvezimiai galite ieškotis reikalingų transporto priemonių, taip pat samdytis geodezininkus ir kitus specialistus. Tuomet sklypas bus paruoštas ir bus galima viską vykdyti toliau.

Žiemą derinti leidimus, projektą

Vėliau vyks projektų derinimas ir tai bus svarbi sritis. Turėsite viską suderinti tikrai tinkamai. Rasti architektus, projektuotojus, derinti savo viziją ir architekto teikiamas galimybes. Priklausomai nuo to, kur statote namą, priklausys daug reikalavimų ir leidimų, kuriuos bus galima jums gauti. Gal galėsite žiemą derinti leidimus ir projektą, o gal negalėsite. Gal teks dar kažko palaukti. Tačiau, jeigu viskas eisis sklandžiai, per kelis mėnesius patvirtinsite projektą, leidimus, o tuomet jau lauksite atodrėkio.

Statyboms sukviesti talką

Pavasarį prasidės statybos. Atvažiuos sunkioji technika: savivarčiai, priekabos, kranai, ekskavatoriai, traktoriai. Tačiau jums reikės ir talką specialią sukviesti. Pvz., turėsite pagalvoti, kaip sukviesti žmones, kad jie galėtų dirbti pas jus ne tik būdami pasamdyta brigada. Darykite kaip senais laikais: kvieskite gimines ir kaimynus, draugus. Moterys padarys valgyti, vyrai per kelias dienas sumes plytas. Bus visiems smagi talka, o jūsų namą visi prisimins kaip pastatytą geros kompanijos. Ir kiekvienas vėliau čia jausis kaip svečias, visada maloniai priimamas.

Iki rudens įsikelti į namą ir daryti apdailą viduje

Pastatykite namą, užsidenkite stogą, ir iki rudens įsikelkite gyventi į namą su gražiuoju stogu. Tuomet viskas bus paprasta ir gerai. Galėsite šiltuoju metų laiku darytis viduje apdailą ir matyti, kaip smagiai viskas vyksta. Apdaila viduje vyks tuomet, jei iš anksto būsite pasiruošę tokius dalykus kaip virtuvę ir pagrindinį miegamąjį.

Priduoti namą, kai statybas pilnai baigsite

Nesakome, kad per vasarą pastatysite 100 proc. Pabaigtą namą, tačiau daug ką tikrai per tą laiką padarysite. O vėliau galėsite pamažu namą užbaigti ir priduoti jį kaip visiškai pabaigtų statybų.

Rašyti komentarą