Nuosavas sodas – lyg dvaro parkas

parašė , 2018-05-31 23:57

Nustebsite, kiek įdomių prekių sodo ir parko priežiūrai rasite parduotuvėje https://parkutechnika.lt. Gera sodo technika ne vieną žmogų įkvėpė geresniam sodo tvarkymuisi. Kai kurie žmonės tik nusipjauna vejukę su gera nauja žoliapjove, ir jaučiasi kaip karaliai – kiti gi nori ir kažko daugiau. Ko? Pavyzdžiui, tokių parkų ir sodų, tarsi tai būtų dvaro sodai. Jeigu ir jums norisi sukurti dvaro sodo tipo aplinką savo kieme, integruokite į savo sodą šiuos elementus.

Skulptūriški krūmai

TechnikaJeigu anksčiau elektrinis pjuklas būdavo geras pagalbininkas tik pjaustant nereikalingas obelų šakas, dabar jis taps skulptoriaus įrankiu. Kaip ir nauja gera krūmapjovė. Pažvelkite į Konstantino Tiškevičiaus dvarus, pasidairykite po nuostabias vietas ten, kur prikeliami dvarai. Regėkite Italijos dvarų ir pilių kultūrą. Matykite paveikslus, kuriuose vaizduojami senieji sodai, parkai, dvarai ir prie jų buvę gamtos išpuoselėti plotai. Ką visur matote? Nuostabius, lygiai gražiai apipjautus krūmus. Kai kur jie išpjaustinėti kokios delfino formos, kitur banglentės formos, kitur apvalūs lyg debesys, pailgi, kūgiai ir kitokie. Su elektriniu pjūklu gali būti pjaunami bonsai, tujos, kadagiai ir kiti tankių šakų medžiai.

Simetriškos formos, matomos iš viršaus

Verta paplanuoti sodo kaip paveikslo vaizdą iš viršaus. Jeigu paimtume sodą ar parką iš viršaus, matytume jį lyg keistą ornamentą, lyg įdomų vaizdą, kuris leidžia pasidžiaugti puikia simetrija, tiesumu, linijomis, jų susikirtimais. Taigi, tokia simetrija, kurią galima matyti iš viršaus, turi atsirasti ir sode, pretenduojančiame būti lyg dvaro parku.

Gėlynų arba krūmų labirintai

Viena iš specifinių simetriškų formų – tai gėlynų, želdinių, krūmų labirintai. Nebūtinai tai turi būti tikrasis labirintas, tačiau turi būti daug tokių užėjimų, užsukimų, prasukimų, takelių. Tai sukuria tą keistą pojūtį, kurį patiriami klaidžiodami paslaptingame parko sode.

Suoliukai ir fontanas

Vienas gražesnių dalykų, kurį galima padaryti savo sode, ir kuris gana neįprastas – tai želdinių aikštelė su šonuose esančiais suoliukais ir per vidurį – fontanu. Tokį želdinių išplanavimą paprastai matome miestuose, parkuose, dvaruose. Įrengta taip, tarsi nuolat galėtų sėdėti daug žmonių, pasivaikštančių ir pasigrožinčių. Tačiau iš tikrųjų mums tai suteiktų nepaprastą erdvės pojūtį, prabangos ir turėjimo daugiau negu paprastai turi žmogus. Nors įrengti nedidelį baseinėlį ir prie jo esantį fontaną, šonuose susodinti krūmus ir pastatyti suolelius – tai net didelės investicijos nereikalaujantis pasirinkimas, kurio galima imtis kiekvienam, jeigu tik norite dvaro tipo sodo.

Rašyti komentarą