Vitražų istorija

parašė , 2014-06-16 11:31

Nėra sudėtinga eiti pro vietinę bažnyčią ir pastebėti dalį vitražo ant parodymo. Jie turi savyje tam tikrą paslaptingumą ir Senojo pasaulio trauką, kurią daugelis mūsų vis dar randa žavus. Ne daugelis mūsų žino šitų nuostabių meno kūrinių istoriją nors. Kai jie pradėjo pasirodyti ir kodėl?

Nuostabus daiktas yra, kad metodai jų sukūrimo vos pasikeitė po beveik tūkstančio metų. Sumaišydami metalinius oksidus su medžiagomis, kad sukurtų stiklinę, gamintojai surado, kad oksidai pasuko stiklinę skirtinga spalva. Tai nebuvo, anksčiau negu šitą techniką įsisavino, ir didžiuliai vitražai pasirodė visur turtingose Europos imperijose.
Stained stiklinė pradėjo pasirodyti katedrose ir didelėse turtingose bažnyčiose po visą Europą 12-ąjį šimtmetį. Atgal tada tačiau, jie nebuvo ganėtinai taip spalvingi, kadangi mes galime jungti truputį vėlesnius darbus būti. Meistrai galėjo tiktai panaudoti mažą dažų paletę, kad suteptų stiklinę ir tik 14-ojo šimtmečio posūkį, geltona dėmė pakeitė tai. Tai atsižvelgė į daugiau painaus spalvinimo ir pavėsinimo, kuris prisidėjo prie visaapimančio padarinio.

Stained stiklinė užaugo, kad būtų neįtikėtinai populiari per jos Viduramžių kūdikystę Britanijoje ir tiesiai į Tiudorų epochos erą, kur tai deja smogė kliuviniui. 1545, Bažnyčia buvo reformuota, ir daug senų bažnyčių buvo nugriautos. Religingas menas buvo pavojuje ir tik 17-ąjį šimtmetį, jie buvo saugūs dar sykį kaip meninė forma. Tačiau, prie šio punkto, nebuvo daugelio, kas žinojo, kaip padaryti jį tinkamai todėl, kad daugelis įgūdžiai buvo prarasti laiku.

Buvo tada labai stiprus atgimimas stained stikliniame sukūrime 19-ąjį šimtmetį, kadangi visi Viduramžių daiktai sugavo daugelio vaizduotę. Charles Winston, antikvaras, turėjo didelį vaidmenį senų stiklinės gamybos metodų reintegracijoje 19-ojo šimtmečio vidurį. Todėl, dauguma bažnyčių, kurias mes lankome šiandien turi stained stiklinę, padarytą nuo Viktorijos epochos laikų.

Tai yra nelaimingas faktas, kad daug vitražų mes matome ir priimame, yra šimtai metų, yra iš tikrųjų mažiau kaip 200 metų. Tai yra iš dalies dėl ištrėmimo Reformavimo religingo meno, bet taip pat ir dėl nesilpnėjančio malonumo ir gamybos apimties Viktorijos epochos veikėjų nuo jų Viduramžių Renesanso meilės. Net šiandien, šitie langai yra gaminami ir tęsia laikyti mus jų plonos didenybės baimėje.

Rašyti komentarą