Endodonte

parašė , 2012-06-14 08:13

Endodontija – tai odontologijos (mokslo apie burnos organų ligas ir jų gydymą) sritis. Išvertus iš graikų kalbos, tai žodis, reiškiantis mokslą apie danties vidų, tiksliau, apie šaknies kanalų gydymą. Kiekvieną dalyką privaloma prižiūrėti. Nesvarbu, kokia tai rūšis ir koks tas dalykas. Tas pats tinka ir kalbant apie odontologų objektą – dantis. jeigu nesirūpinama kanalais, jei jie negydomi, gali išsivystyti uždegimas. Jei atvejis nėra iš lengvųjų, reikia pasinaudoti endodonto paslaugomis.

Daktaras ar daktarė (endodontas arba endodonte) į savo darbą privalo žiūrėti labai atsakingai. Suprantama, kad endodontai privalo gydyti savo klientus, tačiau jie kartu yra ir informacijos šaltinis. Endodontas (endodontė) padaro taip, jog besiruošiantis gydymui suprastų, ko reikia, kodėl reikia ir koks bus gydymas.

Koks yra pagrindinis endodontinio gydymo tikslas? Tokiu gydymu yra sunaikinami šaknies kanalų sistemoje esantys mikroorganizmai. Dantis ir aplinkiniai audiniai apsaugomi nuo infekcijos. Kai endodontė užsiima gydymu, atkuria danties vainiką, išsaugomas tikras, įprastas ir natūralus dantis, galintis atlikti jam įprastas funkcijas.
Endodontija padėjo dantims. Ką daryti toliau? Taip gydytus dantis endodontė siūlytų protezuoti. dėl ko? dėl to, jog atkūrus danties vainiką atgaunamas ir tvirtumas, ir paprasta funkcija – kramtymas.

Endodontinis gydymas atliekamas tokiu atveju, kai uždegimas arba infekcija pasiekia pulpą, kuri yra šaknies kanale. To priežastys skirtingos. Viena iš jų – traumos, kita – daugkartinis taisymas, plombavimas. Į endodontę geriausia kreiptis tuomet, kuomet pastebimas dantenų patinimas, jaučiamas skausmas valgant arba danties jautrumas dėl karščio ar šalčio.

Endodontija – tai skausmingas procesas? Daug žmonių teigia, jog tai tiesa. Vyrauja nuomonė, jog šaknies kanalų valymas – skausminga procedūra ir nenorima kreiptis. Kad netektų kentėti, į endodontę protingiausia kreiptis iškart, vos pastebėjus pačius pirmuosius simptomus. Po to galima nusiraminti – visa procedūra suteiks tiek kančių, kiek… įprastas plombavimas. Tokio dalyko juk nesibaiminama. Taigi, ir dėl kreipimosi laiku, ir dėl šiuolaikinių prietaisų naudojimo gydymo metu savijauta gera. Aišku, po proceso dvi dienas dantis gali būti labiau jautrus.
Žmonės, kuriems reikia endodontinio gydymo, gali pasidomėti daugiau. Endodontinis gydymas gali būti suskirstomas į kelis skyrius. Pirmiausia dantis apžiūrimas, sužinoma diagnozė, dantis izoliuojamas nuo seilių. po to – pašalinama užkrėsta pulpa (arba karieso užkrėsti audiniai), išvalomi kanalai (prieš tai reikia nustatyti jų darbinį ilgį). Tada kanalų infekcija gydoma reikiamais medikamentais, kanalai užpildomi plombine medžiaga. paskiausiai – atstatomas danties defektas.

Endodontija – gydymo sritis, kuri duoda žmonėms laisvę, panaikina diskomfortą. Gaila tik tai, kad kažkodėl vengiama ar nenorima kreiptis, o gal tiesiog gaila laiko. Vis dėlto reikia žinoti, jog, kaip jau rašyta, greičiau pradėjus gydymą daug lengviau ir paprasčiau bus galima džiaugtis sveikais, viską kramtyti galią turinčiais dantimis

Rašyti komentarą